Eski Azerbaycan Başbakanlarından Suret Huseynov hayatını kaybetti

Azerbaycan eski başbakanı Suret Huseynov, sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda ani bilinç kaybı ve kalp durması nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Özel Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi tarafından Huseynov’un hayatını kaybetmesine ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Azerbaycan eski başbakanlarından Sayın Suret Huseynov, bugün sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda geçirdiği ani bilinç kaybı ve kalp durması nedeniyle 112 Acil Servis ambulansı ile entübe edilip kalp akciğer canlandırma manevrası eşliğinde İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne getirilmiş, burada canlandırma manevrası eşliğinde gerekli tedaviler uygulanmış ve üçüncü basamak yoğun bakıma sahip olan Medipol Mega Üniversite Hastanemize sevki yapılmış ve kalp akciğer canlandırma müdahalesi altında hastanemiz acil servisine getirilmiştir. Yapılan ilk muayenesinde bilincinin kapalı, doğal solunum ve kalp atımının olmadığı saptanmıştır. Bu koşulda canlandırma müdahalesine devam edilmiş ve gerekli medikal tedaviler yapılmıştır. Ancak yapılan bütün çabalara rağmen döndürülememiştir”

Huseynov’un cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda

Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Huseynov’un cenazesi Adli TIP Kurumu’na gönderildi.

(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir