İnce’den Kılıçdaroğlu’na: At ikisini kenara, kayıtsız destek olacağım

Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na şartlı destek çağrısında bulundu.

Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı İnce, Sözcü TV canlı yayınında soruları yanıtladı. İnce daha çok muhalefete yüklendi.

Muharrem İnce şunları söyledi:

‘AT ONLARI KENARA, DESTEKLEYECEĞİM’

“Bunlar çok kötü yönetti ama burada ölüm var, gel sen sıtmaya razı ol diyorsun. Ben de diyorum ki ölüme de razı olmayalım, sıtmaya da razı olmayalım. Akıllı yapalım işimizi. Bu işi doğru kuralım diyorum.

Çözümü söylüyorum; Yüzde 1 oyu yok bunların… At ikisini kenara, kayıtsız destek olacağım. Söz. Gelsin hadi. Davutoğlu ve Babacan’ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum. Hiçbir şey istemiyorum.

Cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyorum. Bakanlık istemiyorum. Hiçbir şey istemiyorum. Ben memleket istiyorum memleket. At onları kenara, destekleyeceğim hadi buyur…”

‘VAR MI BUNDAN GÜZEL TEKLİF?’

İnce, “Bunu neden daha önce dile getirmediniz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Siyaset bu. Ben size ‘Niye bu kıyafeti giydiniz?’ diyor muyum? Ben bu ülkede iddialı bir siyasetçiyim. 16 milyon oy almış bir siyasetçiyim. Öncesini, sonrasını ne yapacaksınız? Ben güzelce söylüyorum. Bunun zamanlamasını da ben yapayım müsaadenizle. Zamanımız bol, 10 gün var… Destekleyeceğim, at ikisini kenara… Olmaz onlarla, onları da yargılayacağız. Öyle yok, Yüce Divan’a gidecekler. Var mı bundan güzel teklif?”

‘ERKAN BAŞ’I KAALE ALMIYORUM’

İnce, TİP lideri Erkan Baş’ın bugün yayınladığı video ile kendisine yaptığı çağrıya yönelik şunları söyledi:

“Erkan Baş kaale almadığı bir adamdan neden destekle diyor. Ben de kendisini kaale almıyorum. Ben de ona bir teklifte bulunayım. O da üçüncü bölgede adaylıktan çekilsin bizim adayımızı desteklesin.”

‘DEMİRTAŞ ADİL YARGILANMADI’

İnce açıklamasında “Kavala ve Demirtaş’ın adil yargılanmadığını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir