“Yavuz Ağıralioğlu, BBP’ye genel başkan olmayı amaçlıyor” iddiası

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, “Yavuz Ağıralioğlu’nun çevresinden duyduğum, BBP’ye Genel Başkan olma amacı var” iddiasında bulundu. 

İyi Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu TBMM’de yaptığı basın açıklamasında “Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız. Güçlendirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli memlekete umut olarak sunuldu.” dedi. Ağıralioğlu, “Adaylık sürecinin içerisinde cumhurbaşkanlığı makamının HDP gölgesinde kalmasını makbul bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – İyi Partili Ağıralioğlu: Kemal Bey dayatmasına karşıyız; HDP’nin içinde olduğu bir denklemde, terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız

Ağıralioğlu’nun açıklamaları gündem olurken, HaberTürk yazarı Yılman’dan bir iddia geldi.

Yılman, tv100’de yaptığı açıklamarda şunları kaydetti:

“Aslında sürpriz bir açıklama değil, beklenen bir açıklamaydı ‘Vakti gelince konuşacağım’ diyordu. Yaptığı şey kendi siyasi kariyeri açısından olumlu, güzel bir ayak izi bıraktı. Partisinin bulunduğu ittifaka çok ağır ithamlar var.

Yavuz Ağıralioğlu’nun hitap ettiği ülkücü, milliyetçi bir kitle var” diyen Yılman “Hitap ettiği kitleye ‘Ben buradayım merak etmeyin bu seçimden sonra bir şeyin başındayım’ diyor, Ağıralioğlu’nun çevresinden duyduğum, Büyük Birlik Partisi’ne Genel Başkan olma amacı var. Yani kendine yatırım yaptı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir