12 askerin şehit olmasının ardından CHP’de PM ve aday açıklamalarına erteleme

CHP’de bu hafta yapılması beklenen PM toplantısı ve aday açıklamaları, Pençe-Kilit’te 12 askerin şehit olması nedeniyle ertelendi.

Cumhuriyet’in ulaştığı parti kaynaklarının aktardığına göre, bu hafta yapılması planlanan Parti Meclisi ertelenecek. Bu kapsamda İstanbul adaylarının duyurulmasının planlandığı lansman da ileri bir tarihe ötelenecek.

MYK’nın gündemi Pençe-Kilit’ti

CHP’de bugün yapılan MYK Toplantısı sona erdi. Parti kaynakları, toplantının tek gündem maddesinin Pençe-Kilit Operasyonu’nda yaşananlar olduğunu bildirdi. Toplantıda, 12 askerin yaşamını yitirmesinin ardından partinin, ortak bildiriye imza atmama tavrı tartışıldı. CHP MYK üyeleri, partinin yayımladığı bildirinin ortak imza altına alınan bildiriden daha etkili olduğu görüşünde birleşti.

İl ve ilçe örgütlerinden asker ölümleri ile ilgili ortak açıklama

Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, 12 askerin yaşamını yitirmesi nedeniyle belediyelerine konser ve festival gibi etkinliklerini üç gün boyunca erteleme talimatı veren CHP, bu hafta yapılması planlanan Parti Meclisi’ni de erteleyecek. Bu kapsamda İstanbul adaylarının duyurulmasının planlandığı lansman da ileri bir tarihe ötelenecek. CHP’de il ve ilçe örgütleri, asker ölümleri ile ilgili çarşamba günü bir ortak açıklama yaparak, tepkisini ortaya koyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir