AKP’li vekil Şeyh Said’e sahip çıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kentdeki bir bulvara Şeyh Sait isminin verilmesinin ardından başlayan tartışmalar devam ediyor. Şeyh Said’in torunu olan AKP Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat, Şeyh Said’e yönelik hakaret oluşturan sözler hakkında Türk Ceza Kanunu (TCK) hühkümlerine göre suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

“ŞEYH SAİD EFENDİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR…”

Şeyh Said’in torunlarından olan AKP Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Şeyh Said’e yönelik hakaret oluşturan sözler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Şeyh Said’e yönelik yapılan eleştirileri terbiyesiz ve ahlaksız olarak değerlendiren Fırat, “Bazı terbiyesiz ve ahlaksız zevatın Şeyh Said Efendi hakkında sarf ettiği beyanlar hakkında TCK hükümlerine göre hakaret oluşturan sözler nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımızı ve Şeyh Said Efendi sahipsiz olmadığı kamuoyuna beyan ederim” dedi.

ZAFER PARTİSİ LİDERİ ÖZDAĞ’DAN SERT TEPKİ

Fırat’ın yaptığı bu açıklamaya ilk tepki ise Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan geldi. Özdağ, AKP Milletvekili Abdurrahim Fırat’ın paylaşımının altına, ” Şeyh Said denilen İngiliz ajanı, eli kanlı vatan hainini savunan vatan hainlerinin de canı cehenneme…” diye yorum yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir