Mimarlar Odası’nı ‘Balkan turu’yla dolandırdılar

Mimarlar Odası Denizli Şubesi üyesi mimarlar, Balkan turu organize ederken dolandırıldı.

Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Özlem Durdu Kabel, tura katılmak isteyen 61 kişinin, 480’en euro dolandırıldığını duyurdu.

AA’nın aktardığına göre Kabel, 17-24 Eylül tarihleri arasında Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan’ı kapsayacak şekilde 8 gün olmak üzere Balkanlar Turu düzenleyip tur için İzmir merkezli bir tur şirketinin sahibi E.Y. ile anlaştığını ifade etti.

Oda üyesi mimarlar ve ailelerinden oluşan 61 kişinin, Balkanlar turu için nisan ayında tur şirketine kişi başı 480 euro yatırdığını söyleyen Kabel, geçtiğimiz günlerde şirket sahibi E.Y’ye telefonla ve adresinde ulaşamadıklarını belirtti.

Kabel, dolandırıldıklarını, ulaşamadıkları tur şirketi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Oda olarak tur şirketini araştırdıklarını, daha önce gidenlerden de referans alarak anlaşmaya vardıklarını anlatan Kabel şunları söyledi: “Şirketin bütün belgeleri tamamdı. Bu firmayı da uygun gördük ve üye arkadaşlarımıza bilgi verdik. Bazı üyelerimiz kredi kartıyla bazıları ise direkt havale yaptı. Kredi kartıyla ödeme yapan 40 kişi ödediklerini alabilecekler ancak havale yapan arkadaşlarımız için halen çalışıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir