Walmart’ın alışveriş asistanı, üretken yapay zeka ile donatıldı

HANDE BERKTAN

Perakende devi Walmart, parti planlamanıza veya bir alanı dekore etmenize yardımcı olabilecek yeni üretken yapay zeka araçlarını deniyor.

Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak yeni alışveriş asistanı, müşterilerin belirli soruları yanıtlayabilmeleri, kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunabilmeleri ve belirli bir ürün hakkında ayrıntılı bilgi paylaşabilmeleri sayesinde daha etkileşimli ve sohbete dayalı bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyacak. Perakende devinin alışveriş yapanlara arama ve keşfetme aşamasından satın alma işlemine kadar alışveriş deneyiminin tüm aşamalarında yardımcı olmak için üretken yapay zeka ile nasıl deneyler yaptığını anlattı. Gelecek üç özellik arasında bir alışveriş asistanı, üretken yapay zeka destekli arama ve bir iç tasarım özelliği yer alıyor.

Walmart, bu özellikleri geliştirmek için hangi yapay zeka modellerini kullandığını paylaşmayı reddetti ancak çeşitli farklı harici modeller kullandığını ve bunların zaman içinde değişebileceğini söyledi. Benzer şekilde, kullanıcılar yakında belirli soruları doğrudan arama çubuğuna girebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir